Етикета : Јелена Карлеуша

ЗАБАВА

Јелена и Душко се во брак 12 години, а дури сега за првпат заедно ја направија оваа работа

admin
Славната српска пејачка и фудбалскиот репрезентативец ни сами не можат да се начудат како дошол момент до такво нешто. Јелена карлеуша објави дека за Нова
ЗАБАВА

Јелена Карлеуша по пет години повторно се појави на „Пинк“

admin
Будното око на емисијата „Премијера“ никогаш не спие, а екипата секогаш известува за најновите информации повразани за јавните личности. Прилози, интервју, концерти, промоции секогаш ги
ЗАБАВА

Јелена Карлеуша се потсети на еден детаљ со Тоше Проески: „Го чекав да заврши и го возев до дома“

admin
Во последната емисија на „Ѕвездите на Гранд“ настапуваше и Мартин Ајдаревиќ кој се претстави со песна од Тоше Проески. Тој упеа да ја разнежи Карлеуша
ЗАБАВА

Најпознатиот сајт во светот откри колку заработуваат најголемите ѕвезди во регионот

admin
Сајтот “Celebritynetworth” се занимава со имотот и заработката на големите ѕвезди. Тој неодамна ја објави заработката на познатите ѕвезди од регионот. Еве кој се најбогати ѕвезди
ЗАБАВА

На Карлеуша и „пукна филомот“: „Јас провоцирам деца од 10-11 години, што да очекувам понатаму?!“

admin
Ексцентричноста, провокацијата и нагласениот сексапил се дел од имиџот на српската пејачка Јелена Карлеуша, која како ѕвезда може да си го дозволи тоа. Секој има
ЗАБАВА

Марина Туцаковиќ проговори за соработката со Карлеуша: „Душата ми ја вади“

admin
Марина Туцаковциќ првпат по тешката болест се појави на 1ТВ, каде што зборуваше за својот приватен и професионален живот. Исто така познатиот текстописец проговори и
ЗАБАВА

Карлеуша доби скандалозна порака од малолетник, па веднаш им се обрати на родителите

admin
Пејачката Јелена Карлеуша ја сподели со јавноста содржината на пораката која и ја пратил малолетник и јавно им се обрати на родителите на детето и
ЗАБАВА

Еве колку ќе заработат познатите личности за „Нова година“

admin
Се наближува „Нова година“, а голем дел од музичките ѕвезди од регионот веќе имаат договорени настапи. Јелена Карлеуша,  Аца Лукас, Марија Шерифовиќ и Аца Пејовиќ
ЗАБАВА

Возбудата му удри во глава: Разголен обожавател на сцена ја излижа Јелена Карлеуша (видео)

admin
Сртпската дива Јелена Карлеуша покрај снимањата на „Ѕвездите на Гранд“ и патувањата низ светот, редовно има настапи во Србија, регионот, па и пошироко. Изминатиот викенд
ЗАБАВА

„Го барав на „Гугл“: Јелена Карлеуша откри детали за почетокот на љубовната романса со Душко

admin
Пејачката Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ се во брак од 2008 година. Јеца нема проблем да открие детали од нејзиниот приватен живот, а така беше