Етикета : среќа

ЗАБАВА

Маја Вукуќевиќ го дочека најсреќниот ден во животот: „Ние заедно пораснавме…“ (ФОТО)

admin
Таа кариерата ја започна во почетокот на 90-ите како ТВ најавувачка на програмата на МТВ ( тогаш таа категорија постоеше), па беше ТВ спикер, позната
ЗАБАВА

Овие предмети ќе ви донесат среќа во домот

admin
Среќата зависи од духовната состојба на членовите на фамилијата, но одредени предмети, исто така, можат да донесат просперитет и изобилство во вашиот дом. Потковица Според
ЗАБАВА

Кого таа толку го нервира, па проба да ја изнервира актерката: Како да се ограби среќата на Катерина Шехтанска? (ФОТО)

admin
Несудена балерина, некогашна членка на „златната генерација“ на балетското студио „Ребис“, денес актерка Катерина Шехтанска, има успешен приватен и професионален живот. Во улога на сопруга,
ЗАБАВА

Рецепт за среќна врска: Четири теми за кои треба секојдневно да разговарате

admin
Она што е најважно за вашата врска и однос со партнерот е всушност здравата комуникација. Разговор за следните четири теми би требало секојдневно да водите
ЗАБАВА

Дали можете да достигнете среќа по неверството? – Можно е, а и ќе профитирате!

admin
Постојат повеќе работи поради што неверството може да биде позитивна работа, сметаат експертите. Неверните жени имаат корист од неверството на партнерот. Најпрво, повеќе не се
ЗАБАВА

Ранко – „Бубамара“ откри кој нему му носи среќа, а на скопјани почист воздух! (ФОТО)

admin
Сопственикот на познатаото скопско радио „Бубабамара“, Ранко Петровиќ, меѓудругото е голем љубител на природата, ама и на грижата за истата. Екологијата, загадувањето на земјата, водата
ЗАБАВА

11 нешта кои среќните мајки ги имаат исфрлено од својот живот

admin
Еве кои нешта среќните мајки не ги прават: Не ја оценуваат сопствената вредност врз основа на туѓото мислење. Луѓето секогаш ќе имаат „добронамерни совети“ (читајте критики)
ЗАБАВА

Ричард Гир на 68 години очекува дете од 35 годишната сопруга

admin
Три месеци по свадбата, актерот Ричард Гир (68) и неговата сопруга Алехандра Силва (35) го очекуваат своето прво заедничко дете. Тие се заедно три години.
ЗАБАВА

Ова е формулата за човековата среќа, а не се парите

admin
Секој човек ја сфаќа среќата на свој посебен начин, но научници од Универзитетот Харвард ја пронашле универзалната формула за сите вистински задоволства на човекот, а во неа