Етикета : секс

ЗАБАВА

Поради овие 4 работи сексот во триесеттите е поразличен

admin
Запознаените со ситуацијата, велат дека сексот во триесеттите станува подобар и повозбудлив поради стекнатото искуство, но човечката природа носи одредени промени кои се појавуваат со
ЗАБАВА ЗДРАВЈЕ

Садо-мазо сексот со бенефиции за здравјето

admin
Оние кои го преферираат BDSM (садизам и мазохизам) начинот на секс, имаат многу поголеми бенефити од она што изгледа. Психолозите од Универзитетот во Илиноис открија
ЗАБАВА

Александра и Давид најдоа рецепт за помирување во Задруга 2: Секс… под туш! (18+ ВИДЕО)

admin
Во последниве неколку дена, Александра Суботиќ и Давид Драгојевиќ имаа многу  расправии, несогласувања, караници, кавги, паднаа грди зборови, а беа дури и на работт на
ЗАБАВА

Мажите кои се однесуваат мило и љубезно кон жените полесно добиваат секс

admin
Спротивно на наметнатото клише дека грубите мачовци им се допаѓаат на жените, излегува дека љубезните и мили мажи имаат повеќе секс од останатите, пишува “Metro”.
ЗАБАВА

Оваа активност го подобрува сексот, а нема врска со позите!

admin
Оваа секојдневна навика ќе донесе позитивни промени во вашиот сексуален живот, покажа најновото истражување во оваа област. Се работи за студија која ги поврзува утриснките