Етикета : СВЕТ

ВЕСТИ ПАУЗА СВЕТ

ВИДЕО: Teреза Меј стигна на средбата со Меркел, па заглави во автомобилот

admin
Британската премиерка Тереза Меј денеска накусо беше оневозможена да излезе од автомобилот кога стигна на средбата со германската канцеларка Ангела Меркел во Берлин, бидејќи се
ВЕСТИ ПАУЗА СВЕТ

Видео кое го разбесни светот: Најгрубото крштевање на дете – поп го изгуби трпението

admin
На социјалните мрежи почнаа да се шири видео од едно крштевање во Бразил, на кое се гледа дека свештеникот воопшто не го спушта нежно детето
ВЕСТИ ПАУЗА СВЕТ

НИКОЈ НЕ ПОБЕДИЛ НАРОД: Францускиот претседател Емануел Макрон ќе си поднесе оставка поради протесите во земјата!

admin
Францускиот претседател Емануел Макрон ќе се обрти вечерва на нацијата после повеќенеделните протести, кои беа проследени и со насилство, а американска агенција АП го поставува
ВЕСТИ ПАУЗА СВЕТ

“Напуштете ја Европската Унија” – Ова го бараат “жолтите елеци”?! (ВИДЕО)

admin
Француските демонстранти познати како “жолтите елеци” бараат Франција да ја напушти Европската Унија и да се намали имиграцијата во државата. Тоа се само дел од
ВЕСТИ ПАУЗА СВЕТ

(ВИДЕО) Европските вредности на “излог” во Франција: Властите бараат “руска врска”, се мава и по инвалиди

admin
Протестите во Франција навидум се смируваат, откако речиси цел месец „жолтите елеци“ ја доведоа земјата до работ на граѓанска вojна во текот на изминатиот месец.
ВЕСТИ ПАУЗА СВЕТ

(ВИДЕО) ТОЈ ЈА ДАДЕ ИДЕАТА ЗА “ЖОЛТИТЕ ЕЛЕЦИ”: Механичарот кој ја започна револуцијата – еве што му порача на Макрон

admin
Жолтите елеци станаа симбол на протестот кој веќе со недели трае во Франција, а во последниве неколку денови значително се радикализира. Идеата за жолтите елеци
ВЕСТИ ПАУЗА СВЕТ

Повторно врие Париз: ВО ЖИВО од антивладините протести на жолтите елеци во Франција (ВИДЕО)

admin
Протестите на „жолтите елеци“ во Франција утрово почнаа драматично, со апсење на 320 лица и фрлање солзавец. На улиците се распоредени 89.000 полицајци и оклопни
ВЕСТИ ПАУЗА СВЕТ

Демократијата на дело: Полицијата ги клекна на колена со рацете позади глава студентите кои протестираа (ВИДЕО)

admin
Снимка од апсење на студенти на протестите во Франција, предизвика бура реакции по социјалните мрежи. Видеото кое се појави, е снимено во вторникот и притоа
ВЕСТИ ПАУЗА СВЕТ

САМО ВО АМЕРИКА: Криминалец преку Фејсбук и напиша на полицијата кога ќе се предаде, а потоа и го стори тоа

admin
Полицијата на градот Ричланд во сојузната американска држава Вашингтон минатата среда објавила фотографија од осуденикот Антони Акерс, барајќи информација за него. Она што веројатно не