Етикета : МОДА

ЗАБАВА МОДА

И овој пат не ја поштеди од модни критики: Сергеј Варошлија повторно удри по Елена Стефановска (видео)

admin
Македонскиот моден критичар Сергеј Варошлија во својата емисија „Мода“ која се емитува на 1ТВ често знае да го изнесе своето мислење за македонските јавни личности.
ЗАБАВА МОДА

Сереј Варошлија удри по стајлинг на фолк пејчката: „Што е со Елена Велевска, колку рибарски мрежи има настегано на себе“?

admin
Македонскиот моден критичар Сергеј Варошлија во својата емисија „Мода“ често знае да ги критикува или да ги пофали модните комбинации на личностите од јавната сцена.
ЗАБАВА МОДА

Му легна на душата: Еве која македонска пејачка секогаш изгледа светски според Сергеј Варошлија (видео)

admin
Неговата директна модна критика без влакна на јазикот, стана секојдневие за многумина познати на домашната јавна сцена. Некои знаат да му забележат на Сергеј Варошлија,
ЗАБАВА МОДА

Кои се четирите најпопуларни модели на очила за сонце оваа сезона?(фото)

admin
Добар пар очила за сонце и високи потпетици може да ја преобразат речиси секоја комбинација, изјави во една прилика дизајнерката Викторија Бекам и таа изјава
ЗАБАВА МОДА

Сергерј Варошлија уште еднаш најжестоко распали по водителката Елена Стефановска: „Со тоа штиклите прави колци за патлиџани“ (видео)

admin
Кога е во прашање изгледот на познатите, стилистот, автор и водител на емисијата „Мода“ на 1 ТВ, Сергеј Варошлија, особено не се штеди во коментарите
ЗАБАВА МОДА

Нова чудна мода за оваа зима: Би го ставиле ли ова на вашиот нос? (ФОТО)

admin
Како да го покриете носот, најизложениот дел од телото што постојано ви е смрзнат на минусните температури? Изгледа дека оваа компанија од Велика Британија го
ЗАБАВА МОДА

Мажите ќе се разочараат: „Бапските“ женски гаќи се враќаат во мода

admin
Трендовите во модата подеднакво ги опфаќаат како оние горни слоеви на облека, така и оние долните алишта во кои спаѓаат женските градници и машките и
ЗАБАВА МОДА

„Леле Тарабунов“: Сергеј Варошлија со жестоки модни критики за македонскиот пејач (видео)

admin
Често на vistina.com.mk може да прочитате вести за модните критики на Сергеј Варошлија и нашите познати јавни личности. Кога станува збор за модата, во неговата
ЗАБАВА МОДА

Широки џемпери + здолниште = идеална есенска комбинација (фото)

admin
Широките џемпери се омилени во текот на есенските и зимски денови, а супер се и за оваа преодна сезона. Вообичаено, истите најчесто ги носиме со