Етикета : Миа Костова

ЗАБАВА

Водителката на „Бекстејџ“ направи драстична промена: Вака изгледа Миа Костова како црнокоса (фото)

admin
Неодамна на ТВ екраните се врати и естрадниот магазин „Бекстејџ“  во кое од прилозите може да дознаете интересни новитети за личностите од јавниот свет. Миа
ЗАБАВА

Ни крива – ни должна, ни трудна, на Миа Костова и го сменија идентитетот: „Фала, не сум јас… и се моли пејачката да се породи…“ (ФОТО)

admin
Што ти е да си популарен, а патем да те следат илјадници љубопитни душегрижници на социјалните мрежи. Не дека таквата состојба не ти го „тинтра“
ЗАБАВА

Како клонирани: Македонската ТВ водителка и новосадската барбика се како сестри близначки (ВИДЕО)

admin
Во последниве неколку години постојано се зборува за тоа колку си личат новосадската барбика Наташа Беквалац и нашата ТВ водителка Миа Костова. Миа неодамна на
ЗАБАВА

Миа Костова појасни уште пред да ја прашаат, зошто е таму каде што е? (ФОТО)

admin
На најгледаниот естраден ТВ магазин од зад сцената, „Бекстејџ“ по враќањето на ТВ сцената се подобро му оди! А со него и на неговата главна
ЗАБАВА

Миа Костова му удри шлаканица на Жаре во „Еден на еден“ (видео)

admin
Водителките Миа Костова и Милена Антовска-Станковска беа гостинки во последната емисија од новата 10-та сезона кај Жаре Димитриоски. Колешките имаа доста да кажат во врска
ЗАБАВА

Миа Костова објави фотографија стара 28 години и објасни на кого личи нејзиниот син Андрија (фото)

admin
Фотографиите во нашите постари албуми се оние кои ни будат спомени секогаш кога ќе ги разгледаме и одлучиме да се потсетиме на некои поминати времиња.
ЗАБАВА

Миа Костова им го „плесна в лице“: „Здраво генијалци“! (ФОТО)

admin
Македонската ТВ водителка на „магазинот од зад сцената“, покраја атрактивниот изглед, позната е е поттоа што нема „влакна на јазикот“, особено не во последно време.
ЗАБАВА

Миа Костова го покажа новиот часовник, ама погледите ги собра оној другиот, нов детал на неа! (ФОТО)

admin
Миа Костова повторно е на телевизија. Атрактивната водителка заедно со колегата Миро Кацаров повеќе од успешно го „вози“ реобновеното издание на најпопуларниот естраден ТВ магазин
ЗАБАВА

Миа Костова одново шокира: „Се’ што сакам – можам!“ (ФОТО)

admin
Македонската ТВ водителка е несомнено една од оние кои имаат високо ниво на самодоверба и убаво чувство во себе кога е физичкиот изглед во прашање. 
ЗАБАВА

„Сите околу тебе те лажат“: Tвитерџиите искрени кон Миа Костова (фото)

admin
Водителката Миа Костова може да ја гледаме на ТВ екраните во емисијата „Бекстејџ“ каде што редовно информира за забавните случувања. А за да изгледа убаво,