Етикета : манекенка

ЗАБАВА

Маја Глигоровска, поранешна манекенка, а сега учителка: „Луѓето се злобни, ме осудуваат, а не ме познаваат!“ (ВИДЕО)

admin
Поранешната манекенка Маја Глигоровска без која во 90- те години не можеше да помине ниту една модна ревија или модно шоу, веќе неколку години работи
ЗАБАВА

Куќа во рустичен стил како од списание: Катарина Ивановска се пофали со новиот дом на Маврово (фото)

admin
Нашата позната манекенка Катарина Ивановска и нејзиното семејство имаат ново место каде што ќе биде нивното срце, односно имаат нов дом, викендичка на убавото Маврово.
ЗАБАВА

Емилија Розман е секси мома Македонка на писта на модната недела во Софија (фото)

admin
Една од нашите познати манекенки Емилија Розман деновиве престојува во Софија- Бугарија поради ангажман на модната недела која моментално се одржува. Таа досега настапи како
ЗАБАВА

Фаталната Србинка по која лудуваа Роналдо и Виери, а денеска изгледа уште попривлечно

admin
Таа е родена во Србија, а порасна во Швајцарија. Во Италија се занимаваше со манекенство и стана многу позната во светот. Нена Ристиќ е уште
ЗАБАВА

Екс- водителката на „Бекстејџ“ се омажи за познат охридски бизнисмен (фото)

admin
Откако минатата година преку социјалните мрежи ја обелодени врската со младиот охридски бизнисмен Виктор Илоски, поранешната водителка на некогаш постоечкиот ТВ магазин „Бекстејџ“ и манекенка,
ЗАБАВА

Се омажи несудената снаа на Цеца: Бившата на Вељко Ражнатовиќ стапи во брак го голманот на српската репрезентација(ФОТО)

admin
Ана Цакиќ, поранешна девојка Вељко Ражнатовиќ, го кажа судбоносното „ДА“ на нејзиниот избраник Предраг Рајковиќ, инаку резервен голман на српската фудбалска репрезентација. Српскиот голман и
ЗАБАВА

Нејзината ќерка не и е позната на јавноста, а сега наследничката на Драгана Мирковиќ станува ѕвезда?

admin
Додека Анастисија Ражантовиќ, Елена Китиќ, Николија Јовановиќ, Стефан Живојиновќ започнаа со музичк кариера, децата на сопственичката на ДМ САТ се непознати за јавноста. Мануела и
ЗАБАВА

Кога ангел на „Викторија сикрет“ ќе се појави на плажа 12 дена по породување: „Ако имате нешто лошо да кажете, прво погледнете се себе“

admin
Ангелот на „Викторија Сикрет“ Кендис Свонпул (29) уживаше на плажа со синот, веројатно свесна за фактот дека сите очи, но и објективите се вперени во
ЗАБАВА

Испливаа провокативни фотографии на Душко Тошиќ: Сопругот на Карлеуша се сликаше гол за медиумите, многу порано, пред таа да го стори тоа (ФОТО 18+)

admin
Не е никакво чудо Јелена Карлеуша да ја видите гола во некој магазин, списание, интернет портал, на социјалните мрежи… Таа тоа го прави речиси секојдневно