Етикета : МАКЕДОНИЈА

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА ПАУЗА

Дожд, сонце, снег – Еве какво време не очекува во Прилеп до крајот на годината

admin
Според прогнозите, до крајот на годинава не очекуваат температури од нулата до десетиот степен, кои на почетокот на јануари ќе одат се пониско кон нулата.
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА ПАУЗА

Mицкоски: “Протестираме затоа што свен црнила, порази и уништување ништо друго не ни донесоа” (ФОТО ГАЛЕРИЈА ОД ДЕНЕШНИОТ МАРШ)

admin
Трета недела со ред ВМРО-ДПМНЕ одржува протестни маршови кои завршуваат пред Владата на Република Македонија. Лидерот на партијата, Христијан Мицкоски, после денешниот протест на својот
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА ПАУЗА

(ФОТО) Кој ли ќе земе утре боледување поради промаја од Влада? Повторно се снимаше собирот на ВМРО-ДПМНЕ

admin
Тешко на тој што имал задача да го снима протестот на ВМРО-ДПМНЕ пред Владата на Република Македонија. Цел час го “убила промаја”. Kaко и минатата
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА ПАУЗА

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: ВМРО-ДПМНЕ повторно пред Влада

admin
ВМРО-ДПМНЕ вечерва одново излегува на протест пред Владата на Република Македонија. Протестот започнува во 17:00 часот од пред седиштето на партијата. На следниот линк следете
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА ПАУЗА

Бурна расправа во Уставен суд – Судијката Елена Гошева: Собранието нема надлежност да го промени името на државата

admin
Уставниот суд денеска расправаше за одлуката на Собранието за уставни измени донесена од страна на Собранието на 19 октомври. Имаше бурна расправа меѓу судиите дали
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА ПАУЗА

Мицкоски: Да им се спротивставиме на црнилата – денес протестен марш во Скопје, во недела во Велес (ВИДЕО)

admin
Заеднички да се спротивставиме на црнилата кои надвиснале над Македонија, им порача на граѓаните, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. -Денес 12.12.2018, плоштад ВМРО во 17
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА ПАУЗА

Преседан: “Фактите од Илија Димовски го “избркаа” Министерот од комисија” (ВИДЕО)

admin
Денеска во Собранието, во Комисијата за финансирање и буџет се разговараше за прогресивното одданочување кое го предлага владата по скратена постапка. Кулминацијата настапи по критиките
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА ПАУЗА

Груевски на прошетка во Будимпешта?! (ФОТО)

admin
Дописникот на „Гардијан“ од Унгарија, Дан Нолан го фотографирал Никола Груевски, поранешниот македонски премиер во Будимпешта, а фотографијата ја сподели на Твитер со наслов “Те
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА ПАУЗА

Падна власта во Дебар: СДСМ и ДУИ одат во опозиција

admin
Советот на Општина Дебар на денешната редовна седница, за вршител на должноста градоначалник, со мнозинство гласови го избра Еуген Цами, советник од редовите на Алијасата
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА ПАУЗА

Мицковски: Сугаре ни кажа дека морале да го продадат земјиштето спроти Холидеј Ин, но во законот на кој се повикуваат надлежните не го пишува тоа

admin
Граѓанскиот активист и поранешен функционер на СДСМ, Ивор Мицковски на својот Фејсбук профил „распали“ по власта. -Сугаре ни кажа дека морале да го продадат земјиштето