Етикета : Магазин

ЖИВОТ ПАУЗА

Ме згази снаата со штикла: Кеба беше келнер со завој на раката, а причината е хит!

admin
Пејачот Драган Којиќ Кеба, кој на Кошутњак снимал новогодишна програма, каде се собрала целата српска естрада, доминирал со својата духовитост. Бил видно расположен, бидејќи се
ЖИВОТ ПАУЗА

Се породи пејачката Тамара Тодевска: Бебето ќе има несекојдневно име

admin
Пејачката се пофали на социјалните мрежи и им испрати бакнеж на фановите Пејачката Тамара Тодевска стана мајка и на свет го донесе Дарен. Среќната вест
ЖИВОТ ПАУЗА

Аца Лукас се огласи по веста за некога која ги шокираше неговите фанови

admin
Не е реткост познатите личности да бидат прогласени за мртви на социјалните мрежи, што често предизивикува паника кај нивните најблиски и кај обожавателите. Овој пат,
ЖИВОТ ПАУЗА

Како само една погрешна буква во насловот на статија може целосно да го промени значењето? Џулија Робертс сега најдобро го знае тоа

admin
Холивудската актерка Џулија Робертс давала интервју за њујоршкиот весник “Post-Journal”, но она што било кажано добило целосно друго значење откако изданието било отпечатено. Сето тоа
ЖИВОТ ПАУЗА

Maкедонските амбасадори поминаа 5 месеци на моторцикл, изминаа над 30.000 километри и сеуште ја шират македонската љубов и добрина (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

admin
Пред точно 5 месеци, го напуштивме својот топол дом и тргнавме на пат да го прегрнеме светот. Километражата на нашиот мотоцикл покажува изминати 30.500 kм
ЖИВОТ ПАУЗА

Koлинда пее разлева: Хрватската претседателка не престанува да изненадува (ВИДЕО)

admin
На социјалните мрежи се споделува видео на кое хрватската претседателка, Колинда Грабар-Китаровиќ повторно пее. „Покрај тоа што пее, Китаровиќ и танцува со високо подигнати раце“,
ЖИВОТ ПАУЗА

Карлеуша безобразно распали по македонскиот пејач: „Ти си нешто најодвратно„!

admin
Во последното снимање на емисијата „Ѕвездите на Гранд“, настапуваше Стефан Величковски од Скопје. Стефан доби четири гласа, односно од Вики Миљковиќ, Џорџе Давид, Јелена Карелуша
ЖИВОТ ПАУЗА

Последниот “мохиканец” кој продава семки во Прилеп: Садре е омилен и кај децата и кај возрасните

admin
Ниту изгор сонце, ни ветер, ни дожд и студ не го спечуваат Садро Сејфулоски да ја извади количката полна со семки, сончоглед и други грицки
ЖИВОТ ПАУЗА

Димитар Андоновски му донесе Божиќна пештера на Влатко Лозаноски: Македонските пејачи подготвуваат уште едно Божиќно изненадување (ВИДЕО)

admin
На точно месец дена до најблескавиот период од годината, кога ќе славиме Бадник и Божиќ, објавена е ПРВАТА БОЖИЌНА ПОКАНА. Зошто ПРВАТА БОЖИЌНА ПОКАНА доаѓа
ЖИВОТ ПАУЗА

Oва момче заработува повеќе од 1.400 евра месечно: Кога ќе слушнете како, ќе му позавидите

admin
Додека ова момче вечера, тој се допишува со илјадници луѓе, а понекогаш и разговара преку видео камера. Ким Сун Јин (14) од Јужна Кореја заработува