Етикета : Израел

ЗАБАВА

Израел сепак ќе биде домаќин на Евровизија идната година

admin
Израел ќе биде домаќин на Изборот на песна за Евровизија идната година. Израелската државна телевизија КАН во последен миг ги обезбеди потребните 12 милиони евра коишто
ЗАБАВА

Може да биде дисквалификувана: Победничката песна на Евровизија е плагијат?

admin
Победата на Израел на Евровизија 2018 е загрозена затоа што една од најсветските музички компании се заканила дека ќе пушти тужба до композиторите на израелската
ЖИВОТ СЕКС И ЉУБОВ

Белгиската манекенка направи скандал, позираше гола пред Ѕидот на плачот во Израел

admin
Белгиската уметничка предизвикала бес во Израел откако позирала гола покрај Ѕидот на плачот. Мариса Папен ги објавила фотографиите на социјалните мрежи и се најде на
ПАУЗА

Шефот на НАТО Столтенберг: Нема да ги браниме ако ги нападне Иран!

admin
Столтенберг навел и дека НАТО не учествува во мировните напори на Блискиот исток, ниту во судирите во тој регион. Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг
ЖИВОТ

И Русите „чекор назад“ пред Израел: Сирија сепак нема да биде опремена со против-воздушниот систем

admin
После состанокот помеѓу Нетанјаху и Путин, Русија се откажува од испраќањето на напредниот против-воздушен систем „С-300“ во Сирија. Откако минатиот месец САД заедно со Франција