Етикета : ЗАБАВА

ЗАБАВА ПАУЗА

ЗАБЕЛЕЖАЛ ГРЕШКА НА БАНКОМАТОТ, ПА ИЗВЛЕКОЛ МИЛИОНИ: Неговиот милионерски сон неславно заврши

admin
Не можел да поверува дека парите едноставно “течеле” од банкоматот. Ден Саундерс живеел на висока нога откако со трик успеал да извади од банката 1.6
ЗАБАВА ПАУЗА

Крадец во штипски маркет успеал да “здипли” 38 чоколади од 300 грама за помалку од една минута (ВИДЕО)

admin
Порталот “ЗаСе.мк” oбјави видео од кражба во штипски маркет. На видеото се гледа како крадецот за помалку од една минута успева да да се наполне
ЗАБАВА ПАУЗА

Оваа девојка им ја зема свеста на вработените во златарници – Најсмешното нешто што ќе го видите денеска (ВИДЕО)

admin
Одлична шега на “одлична локација”. За среќа девојката не го извлекла подебелиот крај во ниту една од златарниците кои ги посетила. Ова со сигурност е
ЗАБАВА ПАУЗА

Ова македонско име значи „сакана од Бога“: Убаво, а и лесно се изговара на сите јазици

admin
Марија е најраспространетото име на светот. Како името на мајката на Исус, името Марија симболизира чиста и длабока љубов. Во изворниот хебрејски јазик името гласи
ЗАБАВА ПАУЗА

Не си играјте вака со другарот кој ви поправа штекер – шега која го “изваде од патики” (ВИДЕО)

admin
Една не многу вкусна шега, особено кога некој работи со струја, па секој чуден звук може да го извади “oд патики”. Дечкото сервисираше штекер, па
ЗАБАВА ПАУЗА

“Сите што навиваат за Интер одат у рајо, доволно се мачат на овој свет”

admin
Корисниците на социјалните мрежи, а особено оние навивачи на лутите италијански ривали, не престануваат да собираат сеир, откако вечерва екипата на Интер не успеа да
ЗАБАВА ПАУЗА

(ВИДЕО) МУТИРАНИ ЧЕРНОБИЛСКИ ВОЛЦИ: Вака изгледаат дивите ѕверки кои се господари во радиоактивната област

admin
Волците кои живеат на местото на најголемата светска еколошка катастрофа- Чернобил, се вистински предизвик за научниците. Она што загрижува е фактот што тие не остануваат
ЗАБАВА ПАУЗА

Цел живот погрешно го сецкате кромидот и затоа плачете: Познат готвач открива метода за сечење кромид без солза која загарантирано успева

admin
Ако отсекогаш сте се наоѓале во солзи кога сечкате кромид тогаш правите нешто погрешно. Искористете го овоја метод. Оставете го кромидот во лушпа и потрудете