Етикета : ЖИВОТ

ЖИВОТ ПАУЗА

Ме згази снаата со штикла: Кеба беше келнер со завој на раката, а причината е хит!

admin
Пејачот Драган Којиќ Кеба, кој на Кошутњак снимал новогодишна програма, каде се собрала целата српска естрада, доминирал со својата духовитост. Бил видно расположен, бидејќи се
ЖИВОТ ПАУЗА

Се породи пејачката Тамара Тодевска: Бебето ќе има несекојдневно име

admin
Пејачката се пофали на социјалните мрежи и им испрати бакнеж на фановите Пејачката Тамара Тодевска стана мајка и на свет го донесе Дарен. Среќната вест
ЖИВОТ ПАУЗА

Аца Лукас се огласи по веста за некога која ги шокираше неговите фанови

admin
Не е реткост познатите личности да бидат прогласени за мртви на социјалните мрежи, што често предизивикува паника кај нивните најблиски и кај обожавателите. Овој пат,
ЖИВОТ ПАУЗА

Како само една погрешна буква во насловот на статија може целосно да го промени значењето? Џулија Робертс сега најдобро го знае тоа

admin
Холивудската актерка Џулија Робертс давала интервју за њујоршкиот весник “Post-Journal”, но она што било кажано добило целосно друго значење откако изданието било отпечатено. Сето тоа
ЖИВОТ ПАУЗА

Maкедонските амбасадори поминаа 5 месеци на моторцикл, изминаа над 30.000 километри и сеуште ја шират македонската љубов и добрина (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

admin
Пред точно 5 месеци, го напуштивме својот топол дом и тргнавме на пат да го прегрнеме светот. Километражата на нашиот мотоцикл покажува изминати 30.500 kм
ЖИВОТ ПАУЗА

Во театарот “Војдан Чернодрински” се подготвува претставата за деца “Авантурите на Пинокио”

admin
Во театарот „Војдан Чернодрински“ во тек се подготовките на претставата за деца „Авантурите на Пинокио“, која по фанатастичната книга од Карло Колоди, ја режира Дарко
ЖИВОТ ПАУЗА

Koлинда пее разлева: Хрватската претседателка не престанува да изненадува (ВИДЕО)

admin
На социјалните мрежи се споделува видео на кое хрватската претседателка, Колинда Грабар-Китаровиќ повторно пее. „Покрај тоа што пее, Китаровиќ и танцува со високо подигнати раце“,
ЖИВОТ ПАУЗА

Проекција на краткометражни филмови од младите автори на “Фото Кино клубот” од Прилеп

admin
Фото Кино Клубот од Прилеп ве поканува на проекција на краткометражни, аматерски документарни филмови коишто не се прикажани на пошироката публика. Филмовите се изработени од
ЖИВОТ ПАУЗА

Карлеуша безобразно распали по македонскиот пејач: „Ти си нешто најодвратно„!

admin
Во последното снимање на емисијата „Ѕвездите на Гранд“, настапуваше Стефан Величковски од Скопје. Стефан доби четири гласа, односно од Вики Миљковиќ, Џорџе Давид, Јелена Карелуша