Етикета : жени

ЗАБАВА

Жени: Поголема љубов кон пријателите, отколку кон сопругот?!

admin
Пријателите веројатно ве познаваат подобро од било кого. Тие биле покрај вас по сите разелби, првиот бакнеж, непријатни состаноци, но со нив сте ги создале
ЗАБАВА

Овој проблем го имаат речиси сите жени, а конечно пристигна домашниот рецепт кој ќе ви помогне

admin
Ако постои нешто што може да ја дефинира жената кога станува збор за физичкиот изглед, тогаш тоа секако е нејзината коса. Таа бара големо внимание,
ЗАБАВА

Откриена големата дилема: Што сакаат жените, а што мажите?

admin
Мажите се плашат од интелигентни жени, посочува ново психолошко истражување на Економскиот факултет во Варшава, спроведено над 500 студенти кои прифатиле да учествуваат на така
ЗАБАВА

Вака Наташа Беквалац ги советува жените : „Не дозволувајте финансиски да зависите од мажите“

admin
За време на последната емисја „Магазин Ин“, Маријана Бобиќ Мојсиловиќ го изнесе мислењето дека е многу важна самостојноста што девојките треба да ја имаат. -За
ЗАБАВА

Вељко Ражнатовиќ ќе се жени, а вака изгледаше како бебе (фото)

admin
Синот на Светлана Цеца Ражнатовиќ, Вељко Ражнатовиќ се сврши и наскоро ќе се жени со својата партнерка Богдана Родиќ. Фолк пејачката е пресреќна поради својата
ЗАБАВА

Жените одговорија: Вака треба да изгледа совшрениот пенис

admin
На прво место, откриваат дамите, се наоѓа „комплетната естетска појава“ на пенисот. Ако може да се суди според истражувањата, момците можат да здивнат од митот
ЗАБАВА

Причини за стерилитет кај жените…

admin
За да настане нормално оплодување потребно е: Од јајниците по пат на овулација да се ослободи зрела јајце-клетка; Зрелата јајце-клетка од овариумот да премине во јајцеводот пред