Етикета : дома

ЗАБАВА

Марија Спасовска со песната „Дома“ и го донесе 12 место на македонија на „Детскиот Евросонг“

admin
Во арената „Минск“ во белоруската престолнина вчера, 25 ноември 2018  се одржа 16. издание на детската Евровизија, во чии рамки се натпреваруваа рекорден број од
ЗАБАВА

Каја Остојиќ облечена за по дома како за на сцена: Со што ли ќе го замени микрофонот? (ФОТО)

admin
Објавите на пејачката Катарина Остојиќ Кајa на социјалните мрежи секогаш се бурно проследени, со оглед на тоа што секси бринетата и тоа како знае како
ЗАБАВА

МРТ го претстави видеото за песната „Дома“ со која Маја Спасовска годинава ќе не претставува на детскиот „Евросонг“

admin
„Секое дете заслужува топол дом“, порачува Марија Спасовска со прекрасната балада „Дома“, песна со која ќе ги брани боите на нашата земја на детскиот Евросонг, чие 16. издание
ЗАБАВА

Магистерот се покажа како домаќинско дете: Ем пејам, ем пеглам! (фото)

admin
Кога станува збор за домашните обврски како што се чистење, готвење, пеглање најчесто им се препишуваат на жените, односно домаќанките. Но, ги има и оние
ЗАБАВА

Далеку од дома доби радосна вест: Ноне пресреќна посака да прелета до Велес

admin
Поминаа неколку години откако екс-пејачката Ноне Неделковска замина да работи на брод и да патува низ светот по морски пат. Очигледно дека оваа работа и
ЗАБАВА

На Сара Мејс и проработеа трудничките хормони па го прозва сопругот: „Малку ми е дома, па и на ТВ“!? (ФОТО)

admin
Македонската пејачка и харфистка Сара Костадиновска попозната како Сара Мејс само што не се породила. Како што неодамна откри, таа и нејзиниот сопруг – водителот
ЖИВОТЕН СТИЛ

Ако немате цвеќе дома, после ова веднаш ќе купите!

admin
Ако сте забележале дека додека поминувате во близина на цвеќарите се чувствувате некако поинаку и поубаво, немојте да мислите дека е случајно. Неодамна едно истражување