Етикета : диета

ЗАБАВА ЗДРАВЈЕ

Диета со сурова храна

admin
ШТО ПРЕТСТАВУВА ДИЕТАТА СО СУРОВА ХРАНА?Диетата со сурова храна се базира на консумирањето на непреработена и неготвена храна како: свежи зеленчуци и овошје, семиња, зрнести
ЗАБАВА

Највкусната диета: Со компир и јогурт ќе симнете 5кг за 3 дена

admin
Совршен избор доколку овој викенд треба да сте послаби за – 5 килограми. Внесувате многу малку калории но благодарение на компирот ќе се чувствувате сити
ЗАБАВА

Диета која трае само два дена: Доволно е да го исчистите вашето тело

admin
Дали се чувствувате исцрпени? Имате ли големи темни кругови под очите? Дали се чувствувате подуено? Можеби е време да го послушате вашето тело и да
ЗАБАВА

Јапонска диета со која килограмите се топат- потребни ви се само банани и вода

admin
Јапонската утринска диета е идеја на Сумико и Хитоши Ватанбеа кои имаат фармацевтско и медицинско образование. До диетата дошле сосема случајно, а откако ја објавиле,
ЗАБАВА

Подгответе се за бикини за 10 дена: Диета од која не се откажуваат познатите личности!

admin
Диетата која дава најдобри резултати, губње од три до пет килограми за една недела ја преминуваат не само холивудските актерки, туку и членовите на кралското