Етикета : ВЕСТИ

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА ПАУЗА

Дожд, сонце, снег – Еве какво време не очекува во Прилеп до крајот на годината

admin
Според прогнозите, до крајот на годинава не очекуваат температури од нулата до десетиот степен, кои на почетокот на јануари ќе одат се пониско кон нулата.
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА ПАУЗА

Mицкоски: “Протестираме затоа што свен црнила, порази и уништување ништо друго не ни донесоа” (ФОТО ГАЛЕРИЈА ОД ДЕНЕШНИОТ МАРШ)

admin
Трета недела со ред ВМРО-ДПМНЕ одржува протестни маршови кои завршуваат пред Владата на Република Македонија. Лидерот на партијата, Христијан Мицкоски, после денешниот протест на својот
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА ПАУЗА

(ФОТО) Кој ли ќе земе утре боледување поради промаја од Влада? Повторно се снимаше собирот на ВМРО-ДПМНЕ

admin
Тешко на тој што имал задача да го снима протестот на ВМРО-ДПМНЕ пред Владата на Република Македонија. Цел час го “убила промаја”. Kaко и минатата
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА ПАУЗА

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: ВМРО-ДПМНЕ повторно пред Влада

admin
ВМРО-ДПМНЕ вечерва одново излегува на протест пред Владата на Република Македонија. Протестот започнува во 17:00 часот од пред седиштето на партијата. На следниот линк следете
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА ПАУЗА

Бурна расправа во Уставен суд – Судијката Елена Гошева: Собранието нема надлежност да го промени името на државата

admin
Уставниот суд денеска расправаше за одлуката на Собранието за уставни измени донесена од страна на Собранието на 19 октомври. Имаше бурна расправа меѓу судиите дали
ВЕСТИ ПАУЗА ЦРНА ХРОНИКА

Тешка сообраќајна несреќа пред студентскиот интернат во Прилеп (ФОТО)

admin
Тешка сообраќајка се случила попладнево на раскрсницата помеѓу улиците “Прилепски бранители” и “Пере Тошев”, пред студентскиот интернат. Во сообраќајката се судриле автомобил марка “Опел” и
ВЕСТИ ПАУЗА ЦРНА ХРОНИКА

Брзата помош лета по улиците, хеликоптер слета на стадион – прилепчани преплашени

admin
Брзата помош со голема брзина неколку пати поминала низ центарот на градот, а полициски хеликоптер слетал на градскиот стадион во Прилеп. Прилепчани преплашени се прашуваат
ВЕСТИ ПАУЗА

Прилепската ракометна икона се соочува со тежок момент во кариерата! Да дадеме поддршка во неговата борба да се избори за правда!

admin
Прилепската ракометна икона Горан Кузманоски – Таста, се соочува со најтешките моменти во неговата богата интернационална кариера. Имено, при неодамнешна антидопинг контролата, во телото на
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА ПАУЗА

Мицкоски: Да им се спротивставиме на црнилата – денес протестен марш во Скопје, во недела во Велес (ВИДЕО)

admin
Заеднички да се спротивставиме на црнилата кои надвиснале над Македонија, им порача на граѓаните, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. -Денес 12.12.2018, плоштад ВМРО во 17