Етикета : брак

ЗАБАВА

Јасемин од „Вљубениот ерген“ наскоро ќе стане мајка на близнаци – еве како изгледа во последните месеци од бременоста (фото)

admin
Убавата актерка Синем Мустафа Услу или попозната како Јасемин од „Вљубениот ерген“ наскоро ќе стане мајка. Синем (33) минатата година се омажи по третпат, но
ЗАБАВА

Ана Михајловски првпат проговори за изгубената љубови и промашените бракови

admin
Ана Михајловски се разведе од Мирко Грубин со кого има две деца. Пред Грбун водителката живееше во заедница со Горан Стаменковиќ со кого има ќерка.
ЗАБАВА

Елена Велевска најде начин како да го држи бракот под контрола? (ВИДЕО)

admin
Елена Велевска која периодов беше во центарот на вниманието откако објави дека се разведува, па се предомисли, вели дека не зажалила што му дала втора шанса
ЗАБАВА

Сара Мејс и Димитар покажаа како ја интензивираат возбудата во бракот (фото)

admin
Поминаа речиси три месеци откако познатата двојка Сара Мејс и Димитар Атанасовски ја добија ќеркичката Илина која  расте во прегратките на мама и тато. Многумина
ЗАБАВА

Како турска серија: Сестрата на Наташа Беквалац двапати се омажи за сегашниот сопруг

admin
Модната дизајнерка Кристина Беквалац, јавноста ја запозна по учеството во ријалити шоуто „Преживеан“ во 2012 година. Кристина исто така е помалата сестра на српската поп-пејачка
ЗАБАВА

Анџелина Џоли и Бред Пит донесоа одлука која ќе ви воодушеви фановите

admin
Откако пред две години поднесоа документи за развод, Анџелина Џоли и Бред Пит донеле заедничка одлука, пренесуваат странските медиуми. Наводно, двајцата се подготвени да се
ЗАБАВА

Никол Кидман призна: „Бракот ми беше во криза поради улога“

admin
Никол Кидман поради улогата во „ Destroyer“ потполно се трансфоримира,  а улогата на детектив ја претвори во депресивна личност. Популарната актерка сериозно ја сфати оваа
ЗАБАВА

По 21 година брак се разведува Роберт де Ниро

admin
Американскиот актер, режисер, продуцент и добитникот на Оскар и Златен Глобус, Роберт де Ниро се разведува од сопругата Грејс Хајтауер по 21 година брак. Де
ЗАБАВА

Каролина Гочева проговори за брачниот живот и принова во семејството

admin
Кога сте јавна личност постојано сте во центарот на вниманието, а посебно приватниот живот кој постојано е на мета на медиумите. Каролина Гочева кога станува
ЗАБАВА

Три карактеристики неопходни мажот да ги задржи во бракот

admin
Се чини дека многумина мажи, со стапувањето во брак нагло се менуваат. Како за нив некои работи едноставно почнуваат да се подразбираат во моментот кога