категорија : МАКЕДОНИЈА

вести за македонија

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА ПАУЗА

Андоновска: Пари за лубриканти имате, а за деца со срцеви аномалии не! Багро лоповска

admin
Пари за лубриканти имате, а за деца со срцеви аномалии не! Багро лоповска – пишува во својот статус на Фејсбук Доктор Марија Андоновска. Филипче го
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА ПАУЗА

“Инфомакс”: СКАНДАЛ НА МЕЃУВЛАДИНАТА КОМИСИЈА ЗА ИСТОРИЈА: Македонските историчари се откажале од Цар Самоил и го прогласиле за бугарски!?

admin
Македонските претставници во заедничката комисија со Бугарија која работи на редефинирање на историските и образовни прашања признале дека Цар Самоил бил бугарски владетел – пишува
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА ПАУЗА

Џафери тропна на говорницата и заповеда: Зборувај на албански! (ВИДЕО)

admin
Претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери во еден момент беше крајно нервозен од преведувачот во законодавниот дом на Република Македонија откако прво тој
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА ПАУЗА

Комити почнуваат со блокади на раскрсници: “Нека надлежните институции по допрен глас бидат известени за нашите намери”

admin
Навивачката група на најтрофејниот македонски спортски колектив, Вардар, популарните Комити најавуваат дека наскоро ќе почнат со блокади на раскрсници. Во последниот пост објавен на социјалните
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА ПАУЗА

“Нова честитка од Бугарите за Заев и потврда дека Договорор со нив е понижување за Македонците!?”

admin
Еврпратеникот Адреј Ковачев се приклучи кон провокативнитѕе коментари код страна на одредени бугарски политичари кои го оспоруваат постоењето на македонската нација пред Втората светска војна
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА ПАУЗА

(ДОКУМЕНТИ) УШТЕ ЕДЕН СКАНДАЛ НА ВЛАСТА: Советник во град Скопје и ортак на Јани Макрадули „лапнал“ 2.6 милиони денари од тендер склучен во четири очи!

admin
Компанијата „БРИГАДА ДИЗАЈН“ од Скопје без тендер, во четири очи, добила две јавни набавки со вкупна вредност 2.632.815 денари (42.810 евра) за наводно организирање на
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА ПАУЗА

Мицкоски испорача барања: Итни оставки од неколку министри, стоп за повисоки даноци, решение за чист воздух…

admin
Денеска почнуваме со списокот на барања кои што ќе ги доставиме до владата, народот ќе почне да бара од владата, ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА ПАУЗА

МЕТЕО АЛАРМ: Невремето Невен носи дожд и снежна покривка од 30 сантиметри

admin
Од денес, па во текот на следните денови територијата на Македонија ќе се наоѓа под влијание на серија на влажни воздушни бранови предизвикани од зимскиот