Автор : admin

ЗАБАВА ПАУЗА

Крадец во штипски маркет успеал да “здипли” 38 чоколади од 300 грама за помалку од една минута (ВИДЕО)

admin
Порталот “ЗаСе.мк” oбјави видео од кражба во штипски маркет. На видеото се гледа како крадецот за помалку од една минута успева да да се наполне
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА ПАУЗА

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: ВМРО-ДПМНЕ повторно пред Влада

admin
ВМРО-ДПМНЕ вечерва одново излегува на протест пред Владата на Република Македонија. Протестот започнува во 17:00 часот од пред седиштето на партијата. На следниот линк следете
ПАУЗА

Нови детали за хоророт во Драчево: Убиецот изгледал како да направил херојско дело и со насмевка на лицето

admin
Истражителите кои го вршеа увидот раскажуваа дека глетката била грозоморна. Во собата имало локви крв, а на ѕидовите исцртани крстови. Го видов А.Р. кога го
ПАУЗА

Убиецот од Драчево на раката ги имал истетовирано ознаките на сектата (ФОТО)

admin
Момчето од Драчево (Андријано Р.), кое на свиреп начин ја уби сопствената баба, неколку пати престојувал во психијатриската болница во Бардовци, а пред две недели бил
ПАУЗА

ФОТО: Маж кој боледува од Алцхајмер исчезна во Кадино, доколку го видите веднаш пријавете

admin
Денес околу пладне повозрасен маж исчезнал во реонот на населеното место Кадино. Неговата снаа на социјалните мрежи објави фотографи и апел доколку некој го види
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА ПАУЗА

Бурна расправа во Уставен суд – Судијката Елена Гошева: Собранието нема надлежност да го промени името на државата

admin
Уставниот суд денеска расправаше за одлуката на Собранието за уставни измени донесена од страна на Собранието на 19 октомври. Имаше бурна расправа меѓу судиите дали
ПАУЗА

Недела на косовски филмови во Кинотека: Лузните од војната во 1999, социјалните проблеми и судирот на генерациите

admin
Неделата на косовскиот филм со проекции на остварувања од најновата продукција на косовската кинематографија ќе се одржи од 19 до 23 декември во Кинотека на
ПАУЗА

“Владата го одби проектот што градоначалникот на Прилеп го ветуваше во Програмата? Дали е ова возможно??”

admin
Ане Лашкоска, пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата при заседавање на Комисијата за финансии и буџет поднесе амандман со што бара да се обезбедат