Автор : admin

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА ПАУЗА

ФРЧКО СО ПОРАКА ДО ЗАЕВ: Не чекај на народот, тоа не е фер да го бараш од народот, туку ти со твоите најблиски преземи ризик, нагрбачи се и пренеси го решението преку реката, потоа народот ќе те награди кога ќе види дека тоа било мудар потег!

admin
– Не е фер да се чека од народот да ја донесе одлуката и политичкиот врв да каже, ете така одлучи народот, не, сега Заев
ПАУЗА

Македонија до ноември ќе добие нова државна детска кардиохирургија

admin
На вториот кат во Клиниката за кардиологија, на протстор од 300 метри квадратни веднаш спроти државната кардиохиругија за возрасни, тимот предводен од доктор Владимир Чадиковски
ПАУЗА

ООУ „Кирил Пејчиновиќ“ доби целосно опремена сензорна соба

admin
Во општинското основно училиште „Кирил Пејчиновиќ“ во Кисела Вода пуштена е во употреба целосно опремена сензорна соба за дечињата со посебни образовни потреби. извор:скопјеинфо.мк
ЗАБАВА ПАУЗА

ВИДЕО: ЗНАEТЕ ЛИ ДЕКА МОЖЕТЕ ДА ОТВОРИТЕ КОНЗЕРВА И БЕЗ МАКА И БЕЗ ОТВОРАЧ

admin
Овој мал трик може да биде многу корисен ако се најдете во небрано. Mесто да ја правите највообичаената грешка, да се обидувате попусто да ја отворите
ЗАБАВА

Се огласи по бројните шпекулации: Викторија Бекам прозбори за разводот!

admin
Викторија и Дејвид Бекам заедно се 19 години, а во медиумите недоамна се појавија шпекулации дека се разведуваат. Обложувалниците започнаа со опклади откако се појавија
ЗАБАВА

(ФОТО) Холивудската актерка сите ја паметиме ваква, а денес има 30 килограми повеќе и изгледа непрепознатливо

admin
Џенифер Лав Хјуит беше типично слаба девојка, а публиката ја освои со улогата во серијата „Шепотот на духовите“. Џенифер кариерата ја стави во втор план