ЗАБАВА

Кевин Харт нема да ги води Оскарите поради контраверзни твитови

ECA
Loading...

Американскиот комичар и актер Кевин Харт изјави дека нема да ја води 91 церемонија на доделување на Оскари поради протестот на неговите контраверзни твитови.

„Се одлучив оваа година да не ги води Оскарите. Се извинувам на LGBTQ заедницата поради моите зборови во минатото“ напиша Харт на Твитер.

Еден час пред тоа, откако Академијата за филм и наука побара да се извини, тој на „Инстаграм“ објави видео во кое одбива да се извинува.

„Одлучив да не се извинувам, а причината ви ја кажав неколку пати“ вели Харт велејќи дека напредувал од 2009 и 2011 година.

Доделата на Оскарите ќе се одржи на 24 февруари.

извор:вистина.мк

Loading...