ЗАБАВА

Еве како принцот Џорџ и принцезата Шарлот го поминуваат Божиќ

ECA
Loading...

Мајката на Кејт Мидлтон во своето прво интервју откри како ги поминуваат Божиќните празници и на што најмногу се радуваат.

Таа откри дека најмногу време поминува со принцот Џорџ и принцезата Шарлот.

Како и секоја баба, Керол е многу емотивна и поврзана со внуците, па отрки како изгледа Божиќната прослава во кралското семејство.

Таа истакна дека секогаш зема одмор за време на зимските празници за да може повеќе време да поминува со семејството.

„Обожавам во својот дом да имам многу Божиќни елки. Затоа се трудам во собите на моите внуци да има по едно дрво за секој, за да можат сами да ги декорираат“ вели гопосѓа Мидлтон.

Карол откри како ги спречува детските кавги за кои пред некој  ден прозбори и кралицата Елизабета.

„Да, тоа е секогаш проблем.  Во текот на украсувањето секогаш кршат некој украс, барем така е со децата во моето семејство. Сепак, сите се забавуваме“ изјави неодамна кралицата Елизабета.

извор:вистина.мк

Loading...