ЗАБАВА ПАУЗА

(ВИДЕО) Мирно веслаше покрај брегот, кога под него се појави огромна ајкула

ECA
Loading...

Момче кое веслаше на даска не забележа дека околу него се движи огромна ајкула.

Видеото е снимено со дрон, недалеку од плажата Норт Авок во Австралија. Може да се види како сива тигар ајкула плива низ јато риби.

На прв поглед изгледа како да кружи околу веслачот, но потоа се гледа дека не е занитересирана за него.

Како што наведуваат експертите, овие ајкуле не се екстремно агресивни, но може да предизвикаат паника бидејќи често плицаат во билзина на брегот.

извор:маркукуле.мк

Loading...