ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА ПАУЗА

Што не чека следните денови – метеоролозите со нови прогнози

ECA
Loading...

Во наредните два дена времето ќе биде стабилно и суво со ниски утрински температури.

Под влијание на нов влажен бран од сабота попладне ќе има повремени врнежи од дожд, кои во недела и понеделник на повисоките места и на планините ќе бидат од снег.

извор:маркукуле.мк

Loading...