• Дома
  • годишна архива: 2018

Година : 2018

ПАУЗА

ДОМ со законски измени за намалување на бројот на улични кучиња

admin
Пратеничките од ДОМ, Маја Морачанин и Лилјана Поповска, подготвија Предлог-закон за изменување и дополнување на Законот за заштита и благосостојба на животните. Покрај нив, предлагачи
ЗАБАВА

Вељко Ражнатовиќ и официјално ја запроси Богдана пред семејството (видео)

admin
За семејството на Цеца Ражнатовиќ и нејзините идни сватови, вчеравечер беше посебен ден кога Вељко и Богдана се свршија пред присутните членови од семејствата. Гордата
ЗАБАВА

Калиопи Букле: „Мојот бивши сопруг најдобро ме познава“ (видео)

admin
Македонската дива Калиопи Букле неодамна ја издаде својата нова песна „Пресуда“ која полека го наоѓа својот пат до публиката. Периодов, Опи се наоѓа во соседна
ПАУЗА

50 талентирани спортисти добија парична помош од Општина Аеродром

admin
Градоначалникот на Општина Аеродром, Златко Марин и претседателката на Советот на Општина Аеродром, Ивана Цветковска, вчера во спортскиот центар „Ново Лисиче“ на 50 талентирани спортисти
ЗАБАВА

Елена Ристеска се врати од Америка и се огласи по приказните за новото момче – еве кој навистина и недостигал (фото)

admin
Изминатите неколку месеци поп-пејачката Елена Ристеска патуваше доста и тоа далеку преку барата. Таа двапати беше во Америка, а вчеравечер преку својот Инстаграм профил откри
ЗАБАВА

Стефан Величковски објави видео зад сцената на „Ѕвездите на Гранд“, а еве кој македонски пејач ќе му биде ментор

admin
Пред два месеци започна новата сезона на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, каде што има нови правила за сите учесници. Односно, кандидатите од оваа
ЗАБАВА

Бебенцето на Сара Мејс има специјална дадилка која ќе ве освои од прва (фото)

admin
Сара Мејс пред два месеци се реализира во улогата на мајка и на свет ја донесе ќерката Илина. Набрзо по породувањето пејачката се врати на