категорија : ТРАВЕЛ

ВЕСТИ ТРАВЕЛ

Жирафа уби снимател, го удирала по главата додека ја снимал

ivana ivana
Карлос Каравалхо, четириесет и седумгодишен снимател е убиен додека снимал во паркот Глен Африк Каунти Лоџ. Тој работел на видео-сторија за јужноафриканска агенција за филмска
ТРАВЕЛ

Незаборавен летен одмор во Sea Star Boutique Hotel Алања-Турција (Маркетинг)

admin
Во рајот на туризмот во Алања-Турција хотелот Sea Star Boutique Hotel, кој се наоѓа во приватен залив каде што се среќава зеленото и синото. После
ТРАВЕЛ

ТУРИСТИТЕ РАЗОЧАРАНИ, НЕМА УЖИВАЊЕ ВО РАЈОТ: Се затвора плажата на Леонардо ди Каприо во Тајланд

admin
Туристите повеќе нема да уживаат во еден од раевите на земјата од јуни. Властите на Тајланд наредиле привремено затворање на плажата Маја беј, позната по