категорија : ПАУЗА

ПАУЗА

Во Скопје изложба на еден од основоположниците на современата хрватска фотографија Тошо Дабац

admin
Изложба „Народните носии низ објективот на Тошо Дабац“ ќе биде отворена денеска (15 ноември) во Порта Македонија со почеток од 19 часот. Организатор на изложбата
ПАУЗА

Владата обезбеди 98 милиони денари за борба против аерозагадувањето

admin
Владата на Република Македонија на вчерашната 103-та седница донесе одлука со која обезбедува првични 98 милиони денари во борбата против аерозагадувањето, кое станува стратешки приоритет на
ПАУЗА

Поради загадувањето по 20-тина пациенти дневно се третираат во приоритетната амбуланта на Пулмологија

admin
По дваесетина пациенти секој ден поради проблеми со дишењето од аерозагадувањето бараат помош во приоритетната амбуланта на пулмологија која токму за оваа намена беше отворена
ПАУЗА

„Ме влечеше за ранец и ме удри со боксирач, едвај спасив жива глава“ – претепано дете на автобуска постројка во Скопје

admin
Вчеравечер на фан страната на Сител загрижен родител испрати слика од своето дете кое било нападнато на автобуската станица кај Веро Џамбо.  Како што наведува родителот кристејќи
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА ПАУЗА

Софија Куновска со статус на денот на Фејсбук

admin
Поранешната пратеничка од редовите на СДСМ и поранешен претседател на градската организација во Скопје, напиша интересен статус на својот Фејсбук профил: “Остро и категорично отфрлам