категорија : ЗДРАВЈЕ

ЖИВОТ ЗДРАВЈЕ ПАУЗА

ВИДЕО: Нутриционистот Пол Гринберг 365 дена јадел риба, резултатите биле вчудовидувачки

admin
Сигурно сте слушнале за бројните студии, кои го поттикнуваат користењето на омега 3 масните киселини бидејќи тиe го намалуваат нивото на триглицериди, висок крвен притисок
ЖИВОТ ЗДРАВЈЕ ПАУЗА

Дали ви играат очните капаци? Еве колку е тоа штетно и кои се причините за оваа непријатна појава!

admin
Играњето на очните капаци е многу непријатна појава која не можете ја контролирате, што уште повеќе фрустрира. До оваа состојба доведува спонтаното грчење на мускулите
ЖИВОТ ЗДРАВЈЕ ПАУЗА

Исмејувана девојка ослабе 63 килограми за една година за да го носи фустанот од соништата на матурата

admin
Девојка целосно си го промени начинот на живот и изгледот поттикната од желбата да го носи фустанот од соништата на својата матура. 18-годишната Австралијка која
ЖИВОТ ЗДРАВЈЕ ПАУЗА

Домашна смеса со која нема да се разболите зимово – делува 100% и веднаш

admin
Заштитете се на променливото време полно со настинки и вируси со неколку моќни состојки. Направете си тоник од портокал, малку ѓумбир и куркума, полн антиоксиданси,
ЖИВОТ ЗДРАВЈЕ ПАУЗА

Нутриционисти: Никогаш не пијте кафе во овие два часа во денот

admin
Нутриционисти откриваат кога во текот на денот треба да избегнуваме да пиеме кафе. Кафето е еден од најпопуларните пијалаци ширум светот, вообичаено постои навика да
ЖИВОТ ЗДРАВЈЕ ПАУЗА

Чувајте ја оваа смеса во устата 60 секунди – забниот камен ќе падне веднаш

admin
Направете смеса со која каменецот од забите сам ќе падне и нема да имате потреба толку често да одите на стоматолог. Можете да земете кокосово
ЖИВОТ ЗДРАВЈЕ ПАУЗА

Факти за крвта кои сигурно не сте ги знаеле досега, дел од нив се многу важни

admin
Сите знаеме дека крвниот систем на човечкото тело е многу комплициран и дека без неговото правилно работење телото не би можело да преживее. Сепак, остануваат