• Дома
  • ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

категорија : ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗАБАВА

Ноќеска поместете ги стрелките на часовникот за еден час наназад: Почнува зимското сметање на времето

admin
Ноќеска во 3:00 часот завршува летното сметање на времето и почнува зимското, при што со поместување на часовникот за еден час наназад времето во 3:00
ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗАБАВА

Колку време без секс е премногу?

admin
„Колку често имате секс со партнерот?“ Ова е прашање што често се поставува, понекогаш многу промислено, а нѐ разголува и ги изложува нашите најдлабоки несигурности
ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗАБАВА

Водителката на временска прогноза на ТВ Пинк, Марија Егеља е… гром! (ФОТО)

admin
Водителката на временската прогноза  на телевизијата “Пинк”, Марија Егеља отпатува кај својот вереник Љубиша Ранковиќ во Абу Даби, каде што тој е тренер на тамошниот
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА ПАУЗА

ПОПОСКИ: СЛЕДНАТА НЕДЕЛА ЌЕ НЕ ЗАФАТИ АНТИЦИКЛОНАЛЕН ПЕРИОД БЕЗ ВРНЕЖИ – ВИСТИНСКО ЛЕТО

admin
Антициклон ќе се прошири над нашите краишта во текот на следната недела, кога станува збор за антициклон станува збор за тоа дека нашата територија ќе
ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗАБАВА

Попладне дожд и грмежи, а еве какво време ќе имаме до крајот на неделата и следната

admin
Времето попладне ќе биде нестабилно, на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално се можни поизразени процеси со интензивен пороен дожд и силен
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ПАУЗА

НАЈАВА ЗА НЕСТАБИЛНОСТ ВО ВТОРНИК И ВО СРЕДА И ЗА МАЛ ПАД НА ТЕМПЕРАТУРИТЕ

admin
Во вторник и во среда ќе има мало зголемување на облачноста а ќе пораснат и условите за локален развој на нестабилна облачност проследена со пороен
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

ДЕТАЛНА АНАЛИЗА: ЗА ВРЕМЕ НА ВИКЕНДОТ ВРНЕЖИ, ГРМЕЖИ, УСЛОВИ ЗА НЕВРЕМЕ И ПАД НА ТЕМПЕРАТУРИТЕ

admin
За време на викендот кој ни доаѓа нашата територија ќе биде под влијание на северно воздушно струење и на влажна и нестабилна воздушна маса која
ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗАБАВА

Викенд прогноза: Драстична промена и пораст на температурите

admin
Локален дожд и ретки грмежи најавуваат метеоролозите за попладневните часови во Македонија. Ќе дува слаб до умерен северозападен, а во југозападните делови повремено засилен западен ветер.