категорија : МОДА

ЗАБАВА МОДА

Му легна на душата: Еве која македонска пејачка секогаш изгледа светски според Сергеј Варошлија (видео)

admin
Неговата директна модна критика без влакна на јазикот, стана секојдневие за многумина познати на домашната јавна сцена. Некои знаат да му забележат на Сергеј Варошлија,
ЗАБАВА МОДА

Кои се четирите најпопуларни модели на очила за сонце оваа сезона?(фото)

admin
Добар пар очила за сонце и високи потпетици може да ја преобразат речиси секоја комбинација, изјави во една прилика дизајнерката Викторија Бекам и таа изјава
ЗАБАВА МОДА

Сергерј Варошлија уште еднаш најжестоко распали по водителката Елена Стефановска: „Со тоа штиклите прави колци за патлиџани“ (видео)

admin
Кога е во прашање изгледот на познатите, стилистот, автор и водител на емисијата „Мода“ на 1 ТВ, Сергеј Варошлија, особено не се штеди во коментарите
ЗАБАВА МОДА

Нова чудна мода за оваа зима: Би го ставиле ли ова на вашиот нос? (ФОТО)

admin
Како да го покриете носот, најизложениот дел од телото што постојано ви е смрзнат на минусните температури? Изгледа дека оваа компанија од Велика Британија го
ЗАБАВА МОДА

Мажите ќе се разочараат: „Бапските“ женски гаќи се враќаат во мода

admin
Трендовите во модата подеднакво ги опфаќаат како оние горни слоеви на облека, така и оние долните алишта во кои спаѓаат женските градници и машките и
ЗАБАВА МОДА

„Леле Тарабунов“: Сергеј Варошлија со жестоки модни критики за македонскиот пејач (видео)

admin
Често на vistina.com.mk може да прочитате вести за модните критики на Сергеј Варошлија и нашите познати јавни личности. Кога станува збор за модата, во неговата
ЗАБАВА МОДА

Широки џемпери + здолниште = идеална есенска комбинација (фото)

admin
Широките џемпери се омилени во текот на есенските и зимски денови, а супер се и за оваа преодна сезона. Вообичаено, истите најчесто ги носиме со
ЗАБАВА МОДА

„Ќе ми пукне душата“: Антониа Гиговска отрки што мисли за Сергеј Варошлија

admin
На телевизиските екрани имаме прилика да гледаме разновидни емисии, од забавни ТВ шоуа, реалити, магазини, контакт емисии или пак емисии за мода. На  1ТВ секој
ЗАБАВА МОДА

„Леле драги гледачи“: Сергеј Варошлија остро распали по Елена Ристеска (видео)

admin
Модниот стилист Сергеј Варошлија ја започна втората сезона од својата модна критика на 1ТВ. Најави дека со коментарите ќе настапи поостро од претходно, а на