категорија : ТЕХНОЛОГИЈА

ЗАБАВА ПАУЗА ТЕХНОЛОГИЈА

Грешка која може многу да ве чини: Ова сите го правиме на Вибер

admin
Вибер денес стана широко распространета апликација, а ја користат милијарда луѓе во сите краеви на планетата. Но, не е се така сјајно кога станува збор
ЗАБАВА ПАУЗА ТЕХНОЛОГИЈА

Фејсбук Месинџер воведува нова опција која ќе ги израдува корисниците

admin
Откако оваа опција се појави на Ватс-ап, и Фејсбук Месинџер ќе ги израдува корисниците кои ќе напишат порака, па ќе посакаат да ја избришат. Фејсбук
ЗАБАВА ПАУЗА ТЕХНОЛОГИЈА

РОДИТЕЛИ, ВНИМАНИЕ: Проверете дали вашето дете ги има овие апликации на мобилниот!

admin
Мобилниот телефон има безброј апликации за да го олеснат животот, но ако сте родител треба да обрнете внимание, бидејќи некои од нив колку наивно и
ЗАБАВА ПАУЗА ТЕХНОЛОГИЈА

Новата руска Лада изгледа како вселенски брод: Целосно нова и непрепознатлива (ФОТО ГАЛЕРИЈА+ВИДЕО)

admin
Компанијата АвтоВАЗ која е дел од Рено-Нисан групацијата и сопственик на рускиот бренд Лада, на Саемот за автомобили во Москва приреди изненадување и го претстави
ЗАБАВА ПАУЗА ТЕХНОЛОГИЈА

Внесете го вашето име на „Гугл“ и ќе се шокирате од резултатите

admin
Колку и да сте свесни за фактот дека „Гугл“ знае повеќе за вас оттколку што мислите, сепак ќе ве изненадат реалните резултати. Сакале тоа да
ЗАБАВА ПАУЗА ТЕХНОЛОГИЈА

Падна “YouTube”: Цела ноќ најголемиот видео пребарувач се соочува со големи проблеми

admin
Корисници од целиот свет пријавуваат проблем со услугите на YouTube пребарувачот, и неможност да се пристапи на страната. Видеата на YouTube почнаа да ги покажуваат
ЗАБАВА ПАУЗА ТЕХНОЛОГИЈА

Вибер има нова опција, еве како може да ја користите

admin
Ако редовно ја користите Вибер апликацијата, новата „Edit“ функција може да ви биде многу корисна. Таа овозможува да ја измените секоја пратена порака во група
ЗАБАВА ПАУЗА ТЕХНОЛОГИЈА

ВНИМАНИЕ ! Ако денес ви се случи ова, веднаш проверете ги вашите податоци на Фејсбук

admin
Од Фејсбук соопштија дека речиси 50 милиони корисници се изложени на безбедносен ризик. Ранливоста во заштитата на податоците на корисниците хакерите можат да ја искористат
ЗАБАВА ПАУЗА ТЕХНОЛОГИЈА

Андроид прославува 10 години, ова е првиот телефон со овој оперативен систем (ФОТО)

admin
Пред дуелот со камери, безжично полнење, Андроид беше скромен оперативен систем кој се потпираше само на еден телефон- Google-HTC T-Mobile G1,подоцна познат како HTC Dream.
ЗАБАВА ПАУЗА ТЕХНОЛОГИЈА

ТРАМП ИМА НОВА МОЌНА ЅВЕРКА: Лимузина тешка 8 тони која изгледа како да може да турне зграда (ВИДЕО)

admin
По десет години во служба, лимузината на претседателот на САД, позната како Ѕверка (Тhe Beast) заминува во пензија. На состанокот на Собранието на Обединетите нации