категорија : ХОРОСКОП

ЗАБАВА ХОРОСКОП

Овој хороскопски знак има проблем со самодовербата, а еве што го очекува лавот

admin
Втората недела од ноември носи многу изненадувања.  Близнаците и Шкорпиите ќе почнат нова врска, Лавовите се заљубуваат, Девиците ги очекуваат финансиски проблеми. Прочитајте го хороскопот за
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Еротски хороскоп: Лавовите се искусни лисици, Јарците и понатаму најпривлечни…

admin
Вкрстувањето на Венера и Уран е „згоден аспект“ за експерименталниот секс. Сите оние кои се срамат од разиграниот ерос, ќе дојдат на свое. Оние конзервативните
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Ноември носи комплициран период за три хороскопски знаци

admin
Според астрологијата, завршува периодот на Вагата, па со ѕвездите почнува да владее Скорпијата, чија енергија ќе биде најизразена до 23 ноември. Скорпијата е под директно
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Овие хороскопски знаци можат да очекуваат голема љубов оваа зима

admin
Доколку на оваа листа го видите својот хороскопски знак, радувајте се, затоа што оваа зима ќе ве очекува голема љубов. Во зимските месеци конечно ќе
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Саркастичен хороскоп: Oд досадни, до озборувачи, нарцисоидни…

admin
Луѓето, читајќи го хороскопот, гледаат само убавини за нивниот знак. Меѓутоа, на Интернет циркулира хумористичен и саркастичен приказ на карактеристиките на секој знак. Иако ова
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Откријте како се бакнувате според хороскопскиот знак

admin
Физичкиот контакт преку усните е емотивно доживување, кое може да биде филмски и романтично, страсно и уникатно. Секој негува сопствен стил на бакнување, но астрологијата
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Луѓето родени во овој хороскопски знак имаат највозбудлив сексуален живот

admin
Иако квалитетот и активноста на сексуалниот живот зависат и од личноста со која сте во врска, има нешто што се крие и во хороскопскиот знак
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Ноември ќе биде најдобриот месец во годината, но само за овие 3 знаци

admin
Овие три знаци ќе ја почувствуваат енергијата на Јупитер и ќе го подобрат секој аспект од својот живот. Ќе бидат покреативни, поенергични и ќе постигнат
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Кои хороскопски знаци ги третираат жените „како кралици“?

admin
Некои хороскопски знаци се попосветени на своите партнери, а други пак, сметаат дека нема потреба од „воздигнување до небо“ за да ја изразат својата љубов,