категорија : ЦРНА ХРОНИКА

ВЕСТИ ПАУЗА ЦРНА ХРОНИКА

Сообраќајка на излезот од Прилеп: Се судрија автомобил и камион (ФОТО)

admin
Сообраќајна несреќа се случила попладнево на излезот од Прилеп над бензиската пупма “Лукоил”. Според фотографијата која ја добивме од наш читател, сe судриле автомобил и
ВЕСТИ ПАУЗА ЦРНА ХРОНИКА

ОЈО Прилеп поведе истрага против 44-годишен прилепчанец

admin
Надлежен јавен обвинител донесе Наредба за спроведување на истражна постапка против едно лице на возраст од 44 години, поради постоење основано сомневање дека сторил продолжено
ВЕСТИ ПАУЗА ЦРНА ХРОНИКА

Мајката загрижена: 13-годишно девојче од Прилеп од вчера го нема

admin
На 10.11.2018 година во 17,00 часот во Полициската станица Прилеп Џ.Ш.(28) пријавила дека истиот ден од домот во непознат правец се одалечила нејзината 13-годишна ќерка.
ВЕСТИ ПАУЗА ЦРНА ХРОНИКА

Полицијата му поднесе пријава на 44-годишен прилепчанец

admin
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе кривична пријава против Г.С.(44) од Прилеп поради постоење на основи на сомнение за сторено кривично дело “неовластено производство
ВЕСТИ ПАУЗА ЦРНА ХРОНИКА

Приведен инспектор од УЈП поради поткуп

admin
Секторот за внатрешни работи Скопје – Единица за економски и компјутерски криминал со кривична пријава до надлежното ОЈО Скопје го предаде Љ.С.(62) од Скопје, поради
ВЕСТИ ПАУЗА ЦРНА ХРОНИКА

Основното обвинителство Прилеп отвори истрага против четири лица

admin
Основното јавно обвинителство Прилеп донесе Наредба за спроведување истражна постапка против четири лица, поради постоење основано сомнeние дека сториле кривично дело Насилство од чл.386 ст.6
ВЕСТИ ПАУЗА ЦРНА ХРОНИКА

Кривична пријава за напаѓачите на улица “Тризла” во Прилеп

admin
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе кривична пријава против Џ.М.(25), С.М.(53), Д.М.(28) и Т.М.(29), сите од Прилеп поради основи на сомнение дека на 03.11.2018
ВЕСТИ ПАУЗА ЦРНА ХРОНИКА

Кривична пријава за прилепчанец за кражба од банкомат

admin
Секторот за внатрешни работи Битола поднесе кривична пријава против Д.С.(19) од Битола и Х.Б.(23) од Прилеп, за сторено кривично дело „оштетување и неовластено навлегување во