категорија : СВЕТ

ВЕСТИ ПАУЗА СВЕТ

(ФОТО) ЈА ГЛЕДАЛ МАПАТА НА ШКОТСКА И СЕ ШОКИРАЛ ОД ОНА ШТО ГО ВИДЕЛ ВО МОРЕТО: Не можел да поверува што пронашол на сателитската снимка !

admin
Користењето на апликацијата “Google Earth” понекогаш може да биде навистина чудно. Роберт Мортон (55) од Донкастер, ја користел популарната опција на “Google”, за да го
ВЕСТИ ПАУЗА СВЕТ

(ВИДЕО) НИКОГАШ ДОВОЛНО ПОРАЗИ ЗА НЕА: Хилари ќе му се спротистави на Трамп и во 2020 година

admin
Двократниот претседателски кандидат на демократите, Хилари Клинтон, и по трет пат ќе се обиде да влезе во Белата куќа, напиша нејзиниот долгогодишен советник Марк Пен
ВЕСТИ ПАУЗА СВЕТ

Кој го запали знамето на ЕУ: Полиција нуди 1.200 евра за информација

admin
Полската полиција распиша награда од 1.200 евра во буџетот за информации кои би довеле до апсење на групата радикални националисти кои во неделата, на Маршот
ВЕСТИ ПАУЗА СВЕТ

Илјадници луѓе излегоа на марш во Варшава – запалено знамето на ЕУ (ФОТО)

admin
По повод прославата на Денот на независноста на Полска и 100 годишнината од завршувањето на Првата светска војна, околу 200.000 луѓе прошетаа низ Варшава. Нив
ВЕСТИ ПАУЗА СВЕТ

Кинезите по примерот на Турците: Во Пекинг се гради вистинско чудо вредно 12 милијарди долари (ФОТО+ВИДЕО)

admin
Најновиот аеродром кој идната година ќе биде отворен во Пекинг се планира да стане и најголем на светот. Дизајниран е од сега покојната Заха Хадид,
ВЕСТИ ПАУЗА СВЕТ

Стоеле на патот кога одеднаш огромна дупка се отворила и го проголтала асфалтот: Врнежи направија хаос во Израел (ВИДЕО)

admin
Силни врнежи направиле големи проблеми во Израел, посебно на патот недалеку од Мртвото море. Воен хеликоптер ги евакуирал граѓаните кои останале заробени во поплавените области,
ВЕСТИ ПАУЗА СВЕТ

МАКЕДОНЕЦ ПОБЕДИ НА ИЗБОРИ ВО АМЕРИКА: Македонецот Фил Наумов победи во Мејнсфилд, Охајо!

admin
Во малото место Ричард Каунти, близу до градот Мејнсфилд, во сојузната држава Охајо, демократите слават победа одкако Фил Наумов е избран за судија на вчера
ВЕСТИ ПАУЗА СВЕТ

Босанец херој на денот во Германија! Курирот Харис не ни знаел дека ќе испорача 3-годишно дете на куќна адреса

admin
Дијана Д. од населбата Оберзендлинг во Минхен доживеала вистински шок кога сфатила дека и исчезнал синот (3). Во саботата после пладне во дворот собирала лисје
ВЕСТИ ПАУЗА СВЕТ

УНГАРИЈА ГО ЗАШТИТУВА СЕМЕЈСТВОТО, А ЈА НАПАЃА ЕУ: Европа е континент со празни колевки !

admin
Унгарија вчера ја започна кампањата за семејната политика, критикувајќи ја Европската Унија дека сака да го реши демографскиот проблем со имиграција. “Европа е континент на