категорија : МАКЕДОНИЈА

вести за македонија

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА ПАУЗА

Софија Куновска со статус на денот на Фејсбук

admin
Поранешната пратеничка од редовите на СДСМ и поранешен претседател на градската организација во Скопје, напиша интересен статус на својот Фејсбук профил: “Остро и категорично отфрлам
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА ПАУЗА

Викендов ни доаѓа вистинска зима: Температурите ќе се спуштат од -8 до -10 степени

admin
Сончевите денови остануваат зад нас. Зимата веќе е на прагот. Викендот ќе се случи поголемиот пад на температурите. Минималните ќе се спуштат до -8 со
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА ПАУЗА

“Бојкотирам” ги објави локациите од каде ќе се поаѓа за протестот во недела

admin
Движењето “Бојкотирам” ги објави локациите за секој град и населено место од каде ќе се тргнува за протестот закажан во недела кој ќе се одржи
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА ПАУЗА

Ако не сакате 45 евра казна, од денеска почитувајте ги прописите

admin
Министерството за внатрешни работи ги информира граѓаните дека, согласно член 361 став (1) од Законот за безбедност на сообраќајот на патиштата („Службен весник на Република
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА ПАУЗА

Тортевски: Спасовски врши политички притисок врз судот, доказ за тоа е денешната одлука за притвор на Јанакиески и Божиновски

admin
Во емисијата „Топ Тема“ на телевизија Телма, адвокатот Александар Тортевски истакна дека вината за бегството на Никола Груевски ја гледа во МВР, односно кај министерот
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА ПАУЗА

Се јави Виктор Орбан: Еве што порачаа од неговиот кабинет за барањето на азил од Груевски

admin
Поранешниот македонски премиер Никола Груевски го поднесол своето барање за добивање азил пред унгарските власти, објавија од кабинетот на премиерот на Унгарија, Виктор Орбан. Поради
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА ПАУЗА

Да донираме за Цаци да го победи канцерот

admin
Пред една година, по преживеаниот епилептичен напад, Цаци беше дијагностицирана со Глиобластома-малиген тумур во моторниот кортекс, од левата страна на главата. По итна хирушка интервенција,
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА ПАУЗА

Eкс директорот на Драмски го опишува бегството на Груевски

admin
Екс директорот на Драмски театар и актер, Сашо Тасевски, на комичен начин го опиша бегството на Груевски од земјата. Еве како според неговиот “извор” се
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА ПАУЗА

Mицкоски: “Политичкиот прогон и терор станува основен метод на дејствување на оваа власт, бегството на Груевски не го оправдувам”

admin
Политичкиот прогон и терор станува основен метод на дејствување на оваа власт. Имаме киднапирана држава каде граѓаните се соочуваат со растечка сиромаштија, зголемени даноци, одземено
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА ПАУЗА

Села бара оставка од Заев и предвремени парламентарни избори

admin
Лидерот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села побара премиерот Заев да поднесе оставка и веднаш да се формира експерстка влада, по бегството на експремиерот Никола