категорија : ЖИВОТ

ЖИВОТ ПАУЗА

ФОТО: Татјана Стојановска го прослави роденденот – свеќите на тортата покажаа колку години полни

admin
Македонската презентерка вчера го прослави својот роденден,. Вистинско изненадување ѝ приредија и колегите од Канал 5 телевизија, кои за неа направиле персонализирани чоколади, со нивна
ЖИВОТ ПАУЗА

Изложбата на дела од меѓународната ликовна колонија “Лесново 2018” во петок во Прилеп

admin
Во петок 16.11.2018 од 12.00 часот во ликовната галерија од ЦК „Марко Цепенков“ ќе биде поставена изложба на дела од меѓународната ликовна колонија „Лесново 2018“
ЖИВОТ ПАУЗА

По долго молчење за првпат се огласи сопругата на Шумахер – предизвика солзи кај фановите

admin
Возачот на Формула 1 Михаел Шумахер пред пет години доживеа тешка несреќа на скијање и од тој ден за неговата здравствена состојба не се знае
ЖИВОТ ПАУЗА

Балканот ја доби својата најсекси политичарка, а таа повторно доаѓа од Хрватска (ФОТО)

admin
Aтрактивната пејачка од Хрватска, Антонија Шола, стана член на политичката партија “Снага”, која се бори за луѓето оштетени во банкарски манипулации, објави на својот Фејсбук
ЖИВОТ ПАУЗА

Репертоар на народниот театар “Војдан Чернодрински” – Прилеп

admin
Репертоар за театарот „Војдан Чернодрински“ – Прилеп Петок 16.11.2018 – 19.30 часот„Ништо без Трифолио“ режија Коле Ангеловски Влезници на билетарницата од театарот од 10 до
ЖИВОТ ЗДРАВЈЕ ПАУЗА

ВИДЕО: Нутриционистот Пол Гринберг 365 дена јадел риба, резултатите биле вчудовидувачки

admin
Сигурно сте слушнале за бројните студии, кои го поттикнуваат користењето на омега 3 масните киселини бидејќи тиe го намалуваат нивото на триглицериди, висок крвен притисок
ЖИВОТ ПАУЗА

Млад брачен пар од Турција со својот потег го воодушеви светот: Сите поклони и храна за својата свадба ги подариле на сириските бегалци (ВИДЕО)

admin
Tурски брачен пар на својата венчавка сакале да направат нешто незаборавно. Иако можеле да уживаат во традиционална свадба, каде тие би биле во центарот на
ЖИВОТ ПАУЗА

Млада милионерка бара момче и не сака пари: „Нудам 70.000 евра за тој што е подготвен да биде со мене“

admin
Дваесет и три годишната Џејн Парк е милионерка од Велика Британија која на 17 години освоила милион фунти на лотарија и така станала позната. Иако
ЖИВОТ ЗДРАВЈЕ ПАУЗА

Дали ви играат очните капаци? Еве колку е тоа штетно и кои се причините за оваа непријатна појава!

admin
Играњето на очните капаци е многу непријатна појава која не можете ја контролирате, што уште повеќе фрустрира. До оваа состојба доведува спонтаното грчење на мускулите
ЖИВОТ ПАУЗА

Љубица работи како чистачка во болница, а со својот танц секојдневно шири радост помеѓу пациентите (ВИДЕО)

admin
Чистачката Љубица Симиќ стана вистинска интернет ѕвезда. Таа веќе со години работи во Вестменд болницата во Сиднеј во Австралија, а нејзините танцови движења станаа сензација.