Автор : ivana ivana

МАКЕДОНИЈА

Драма во авион кој слетувал во Скопје: Од силни турбуленции повреден стјуард

ivana ivana
Драма се случувала во авион кој вчера слетувал на скопскиот аеродром. Како што информира полицијата, пред да слета авионот фатиле силни турбуленции при што бил
ЗАБАВА

(ВИДЕО) Со неколку потези се прави како Мона Лиза и ги плаши луѓето

ivana ivana
Оваа девојка со неколку прибори за шминка го исцртува своето лице и прави неверојатна трансформација. Ја добивата истата фаца како на Мона Лиза. Со тоаш
ЗАБАВА

(ВИДЕО) Скокаше и бегаше: Смотан крадец на Порше, сакаше да им избега на полицајците, но тие направија чудна тактика

ivana ivana
Еден локален жител на Торонто сними видео како беше сопрен крадецот што украде Порше. Полицијата направи одлична работа со тоa што го блокираше крадецот и
СВЕТ

Меланија итно пренесена во болница и оперирана

ivana ivana
Сопругата на американскиот претседател Доналд Трамп и првата американска дама Меланија Трамп е примена во болница, објави CNN. 48-годишната г-ѓа Трамп беше оперирана на бубрезите,
МАКЕДОНИЈА

Моторџија од Бугарија тешко повреден откако „летнал“ на автопатот Градско-Прилеп

ivana ivana
Полицијата соопшти дека П.Г. (43) од Бугарија кој управувал со мотоцикл „Сузуки“ изгубил контрола и излеталот од автопатот Градско – Прилеп. Негов сопатник бил М.Т.
ЗАБАВА

(ВИДЕО) Најсмешно запросување: Ја побара за жена додека синот мочкаше позади нив

ivana ivana
Романтичното запросување премина во смешка.Додека маж од Беј Сити, Мичиген клекна на колена да ја запроси девојката, нивниот вонбрачен син се мочкаше позади нив. Ситуацијата
СВЕТ

Стоп за Сорос и во Унгарија: Милијардерот ќе ги повлече сите активности Фондацијата

ivana ivana
„Отворено општество“, која му припаѓа на милијардерот Џорџ Сорос, ќе ги прекине активностите во Унгарија, соопшти агенција ТАСС. „Донесена е одлука за преместување на сите