Автор : admin

ЗАБАВА МАКЕДОНИЈА

„Зар је важно да л’ се пева или пјева кога Лепа Брена направи светски спектакл во Скопје (фото)

admin
Најголемата балканска ѕвезда Лепа Брена по повод 35 години кариера вчеравечер (15.02.2018) одржа спектакуларен концерт во ВИП Арената „Борис Трајковски“ во Скопје. Брена на сцената
ПАУЗА

“Иселеници од Црнилиште масовно купуваат дуќани во Старата прилепска чаршија?”

admin
Според неколку дуќанџии со традиција од Старата прилепска чаршија, последните месеци има чудно раздвижување на сопственичката структура во овој прилепски симбол. Имено, според нив, иако
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА ПАУЗА

Важно соопштение од “Македонија пат” до возачите: Врнежи од снег надоаѓаат од север, да се вози внимателно

admin
Поради интензивните врнежи од снег кој надоаѓа од север на учесниците во сообраќајот им се препорачува прилагодување на брзината кон условите на патиштата во зимски
ВЕСТИ ПАУЗА

После формирањето на војска, Косово не застанува: Од Србија ќе бараат и надомест на воена оштета

admin
Фатмир Љимај, потпретседател на косовската влада и еден од двајцата шефови на новоизбраниот приштински тим за продолжување на дијалогот со Белград, изјавил дека барањето за
ПАУЗА

Жонглерот од скопските улици

admin
Живееме во тмурен, загаден град, исполнет со многу меланхолија и депресија. Но, на крстосницата помеѓу улиците „Московска“ и „Војвода Васил Чакаларов“ скоро секојдневно стои жонглер кој
ПАУЗА

Екипите затекнале ужасна глетка: Детали за страотната сообраќајна несреќа во Лесковац

admin
Македонски автобус рано утрово излета од автопатот во близина на Лесковац при што загинаа три лица. Во болницата во Лесковац се префрлени 28 лица, додека
ПАУЗА

Дали сте знаеле дека прилепскиот “Уред” бил граден два пати? Еве од кога датира и кое било првото возило за прва помош (ФОТО)

admin
Здравствениот дом, или како што го знае народот Уредот, корените ги влече од 1927 година. Граден е да трае од германски архитекти. Темелите биле на